ABC Pielgrzyma

Zobacz co powinieneś wiedzieć! Ważne informacje dla wszystkich osób.

Piosenka 76 Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Zgromadzeni na modlitwie z Panem Swym
w Wieczerniku jak kiedyś Piotr i Jan
Celebrujmy tajemnicę wiary wraz,
siejmy miłość i nadzieję wokół nas.

1. O nasz Panie i Zbawicielu świata,
Twoja łaska nam pomaga w życie iść.
Niechaj słowo Twe Boskie nas umacnia,
a stół chleba pokrzepia ciało mdłe - aż ujrzymy Ojca dom.

2. Oczyść, Duchu, me serce szukające,
oczyść rozum i rozjaśnij mojąmyśl.
Swoim światłem sumienie moje kształtuj,
bym wśród braci i sióstr świadectwo niósł, o to teraz proszę Cię.

3. Rozpal miłość w mym sercu, Duchu Święty,
aby bracia ze mną razem chcieli iść,
Tworząc nową kulturę świętych ludzi,
którzy świat opromienią błaskiem łask - drogą, prawdą, życiem Twym.

1.POSTAWA PIELGRZYMA

Pielgrzymka jest aktem religijnym i ma charakter dziękczynno – pokutny. Cechuje ją duch modlitwy, ofiary, braterskiej miłości oraz porządek zewnętrzny. Pielgrzymi przestrzegają przepisów drogowych i dostosowują się do poleceń służby porządkowej. Każdy pielgrzym nosi stale chustę i znaczek pielgrzymkowy. Wszyscy tworzymy jedną wspólnotę braci i sióstr. W czasie pielgrzymki nie pijemy alkoholu, nie palimy papierosów, wykluczone są jakiekolwiek środki odurzające.

 
2.OSOBISTE WYPOSAŻENIE PIELGRZYMA

- śpiewnik, różaniec, modlitewnik
- dowód tożsamości (osobisty lub legitymacja szkolna), książeczka lub karta ubezpieczeniowa
- niepełnoletni idą pod opieką dorosłych i mają przy sobie zezwolenie rodziców, że w przypadku zaistnienia konieczności zgadzają się na hospitalizacje dziecka i wszelkie konieczne zabiegi medyczne.
- odpowiedni strój, wygodne buty, nakrycie przeciwdeszczowe, nakrycie głowy, śpiwór, karimata
- podręczne materiały opatrunkowe (zasypka, bandaż elastyczny i swoje osobiste lekarstwa)

 
3.OPIEKA MEDYCZNA

Na całej trasie są trzy wozy medyczne (w tym jedna karetka pogotowia), którymi jadą lekarze oraz obsługa medyczna. W grupach idą pielęgniarki. Do nich zwracamy się o pomoc.

 
4.TRANSPORT

Bagaż jest przewożony samochodami ciężarowymi, osobno dla każdej grupy. Bagaż otrzymuje się dopiero na noclegu w danym dniu. Bagaż trzeba podpisać. Bagaż to jedna torba lub jeden plecak. Opłatę za bagaż uiszcza się u kierowcy samochodu bagażowego.
Kierownictwo pielgrzymki nie bierze odpowiedzialności za bagaże.

 
5.WYŻYWIENIE

We własnym zakresie. Po drodze w czasie postojów można kupić prowiant. Każdy zapisany pielgrzym ma prawo do otrzymania bezpłatnej zupy /środa, czwartek, piątek/

 
6.NOCLEGI

Miejsca noclegowe są miejscami wypoczynku po całodziennym wysiłku. Konieczna jest cisza nocna. Śpimy w domach prywatnych, mieszkaniach, salkach katechetycznych, szkołach. W miejscach noclegowych pielgrzyma obowiązuje kultura zachowania i samodyscyplina. Wszelkie sprawy dyscyplinarne zgłaszać należy do porządkowych lub kierownika pielgrzymki. Noclegi w Częstochowie wykupujemy na trasie pielgrzymki lub rezerwując przez stronę internetową: www.pielgrzymka.rybnik.pl
Tutaj również można zarezerwować miejsce w autobusie powrotnym z Częstochowy.

 
7.ORGANIZACJA MARSZU

ielgrzymka składa się z dziewięciu grup. Każdy pielgrzym jest zobowiązany do marszu w swojej grupie. Ruchem kierują chorągiewkowi. Na czele idzie krzyż i emblemat grupy. Na drodze należy zachować szczególną ostrożność. Grupa musi być zwarta, nie rozciągamy, nie oddalamy się od grupy. W trakcie marszu angażujemy się w modlitwy i śpiewy prowadzone w grupach. Słuchamy też głoszonych konferencji. Naganną jest postawa wyprzedzania grupy i odłączania się od grupy.

 
8.ZAPISY

Od 1 czerwca w poszczególnych parafiach, w centrum pielgrzymkowym Parafia MB Częstochowskiej Rybnik Nowiny /kancelaria codziennie 8.00 – 10.00 oraz wtorki, czwartki 16.00 – 18.00 tel. 4402402/ i w Biurze San Antonio w Rybniku, ul. Chrobrego 6 /w domu handlowym HERMES, tel. 4221723/.

 
9.KOSZT

- Wpisowe 40zł od osoby /chusta, znaczek, regulamin, ubezpieczenie, zupa, opieka medyczna na trasie koszta organizacyjne pielgrzymki/
UWAGA!!
- Dzieci i młodzież ucząca się /za okazaniem legitymacji/ płacą 35 zł + bagaż, jeśli idą oboje rodzice – dzieci gratis, dzieci do lat 3 gratis.
- Bagaż: 20 zł od sztuki
- Dodatkowo nocleg w Częstochowie jeśli ktoś zostaje
- Powrotny transport autobusowy, można wracać pociągiem lub prywatnie

 

Odwiedź naszego FACEBOOKA

DOŁĄCZ DO NAS!